Puuporanterä Bosch spiraali - PUUPORANTERÄ 10X360/450MM BOSCH 2608597641 SPIRAALI
Bosch
Puuporanterä Bosch spiraali
PUUPORANTERÄ 10X360/450MM BOSCH 2608597641 SPIRAALI
Tuotenumero
Toimittajan tuotenumero:
 Nähdäksesi varastosaldon ja hinnan
Spiraaliporanterä soveltuu tarkkaan läpivientireikien poraukseen sekä kierrenaulojen reikien ja syvien tappireikien esiporaukseen. Tehokäyttöön soveltuva itsevetävä kärki porautuu materiaalin läpi vaivattomasti ja mahdollistaa nopean tarkkuusporauksen. Optimoitu vähäkitkainen kierukkageometria ja luja runko saavat aikaan suorat porausreiät, porausjätteen suuren poistonopeuden ja nopean työskentelyn. Esileikkuureunan rakenne ja tarkkuushiottu leikkuureuna soveltuvat mittatarkkojen reikien poraukseen. Tarvike sopii rakennusteollisuuden alihankkijoiden, kirvesmiesten ja katontekijöiden käyttötarpeisiin ja soveltuu pehmeän ja kovan puun käsittelyyn. Terää, jossa on kuusiovarsi, voidaan käyttää kaikissa 13 mm:n istukalla varustetuissa porakoneissa.
  • Tuotenumero
  • Toimittajan tuotenumero:
  • EAN koodi:
  • Materiaaliluokka
    K1100A
Tekniset tiedot
  • Poran halkaisija: 10.0 mm
  • Kokonaispituus: 450 mm
  • Liitosmuhvi: kuusikulmio
  • Leikkuupituus: 385 mm