BROEN Ballofix Full Flow’n kompakti muotoilu yhdessä valinnaisen korkean karan kanssa mahdollistaa optimaalisen eristyksen myös venttiilin osalta. Muotoilu ja rakenne minimoivat venttiilin valmistukseen käytettävien raaka-aineiden tarpeen. Sähkösinkitystä tai haponkestävästä teräksestä valmistettu venttiili takaa yhtenäisen materiaalivalinnan koko järjestelmään vähentäen korroosioriskiä.
Kaikki venttiilivaihtoehdot on saatavissa sekä korkealla että matalalla venttiilikaralla.
BROEN Ballofix Full Flow’ssa tiiveys on varmistettu kahdella tavalla. Kaikki venttiilit painetestataan tehtaalla. Lisäksi venttiileiden puristusliittimissä on Leak Before Press -vuodonilmaisutoiminto.
Jokaisessa BROEN Ballofix Full Flow -täysaukkoventtiilissä on lasermerkittynä venttiilin tärkeimmät tiedot – koko, materiaali ja paineluokka – sekä yksilöllinen venttiilin valmistusnumero ja kahvan alla karan päässä datamatriisi, joiden avulla venttiili on jäljitettävissä tuotantoon. Venttiilin ergonominen kahva on irrotettavissa ilman työkaluja ja kahvan suunta on helppo vaihtaa kulloiseenkin asennukseen sopivaksi.
BROEN Ballofix Full Flow -täysaukkoventtiileitä on saatavissa ko’oissa DN10–50.
- kaikki järjestelmät – yksi teknologia
- Kompakti täysaukkodesign
- Joustavat liitäntävaihtoehdot
- Uniikki venttiilin tunnistus
- Tanskalainen innovaatioa – valmistettu Tanskassa
DN10-50 | PN15 | Puristus, kierre tai pyörivä mutteri
BROEN Ballofix Full Flow -valikoima:
- DN10–50
- Sähkösinkitty tai haponkestävä teräs
- Matala tai korkea kara
- Liitostavat:
- Puristus x puristus
- Puristus x sisäkierre
- Puristus x pyörivä mutteri
- Sisäkierre x sisäkierre
- Sisäkierre x pyörivä mutteri